Majoritatea bunurilor sunt de o calitate îndoielnică, iar preţurile sunt destul de ridicate/
Potrivit renasterea.ro, la magazinul ANAF din Timişoara, amplasat la parterul instituţiei de pe strada Gheorghe Lazăr, se vindeau periuţe de dinţi pentru copii, cu baterie, la 30 de lei (faţă de 45, cu cât se găsesc în alte magazine), pastă de dinţi cu doi lei mai scumpă decât în farmacii (!), şosete de vară la doi lei perechea, router la 450 de lei, şampon la 12 lei.
Potrivit legislaţiei în vigoare, ANAF este obligată să scoată la vânzare toate produsele obţinute în urma confiscării, exceptând ţigările netimbrate, care sunt distruse.
Maşinile şi locuinţele se vând la licitaţie (printr-o procedură extrem de anevoioasă), iar metalele preţioase ajung doar la anumite bijuterii.
CITEŞTE CONTINUAREA ARTICOLULUI AICI
Citeşte şi: Steven Seagal întregeşte numărul actorilor acuzaţi de hărţuire sexuală. Acesta şi-ar fi desfăcut pantalonii în faţa actriţei Portia de Rossi, soţia lui Ellen Degeneres
Citeşte şi: Charlie Sheen, acuzat că l-ar fi violat pe Corey Haim pe când acesta avea 13 ani / Reacţia starului cunoscut din serialul „Doi bărbaţi şi jumătate”