Prima pagină » Life-Inedit » Cum au ajuns angajaţii unei fabrici din China să stea la coadă la toaletă din cauza unei decizii a administraţiei Donald Trump

Cum au ajuns angajaţii unei fabrici din China să stea la coadă la toaletă din cauza unei decizii a administraţiei Donald Trump

TE nu mai are voie să achiziţioneze produse americane, potrivit unei decizii a administraţiei Trump.
Adrian Popa
26 iun. 2018, 13:03, Life-Inedit

ZTE nu mai are voie să achiziţioneze produse americane, potrivit unei decizii a administraţiei Trump. Măsura afectează serios afacerile companiei chineze, dar înseamnă şi că unii dintre angajaţii ZTE vor trebui să aştepte mai mult timp pentru a se uşura, potrivit Go4it. Asta deoarece un pisoar de la o fabrică din Shenzen s-a defectat. Acesta a fost produs de compania americană American Standard, în New Jersey. 

ZTE se teme să comande piese de schimb deoarece ar putea încălca embargo-ul. Deasupra dispozitivului defect a fost pus un semn, prin care li se promite angajaţilor că după ce embargo-ul va fi ridicat, pisoarul va fi reparat numaidecât.