Prima pagină » Life-Inedit » Un bărbat a furat un dric care avea în el un sicriu cu un corp neînsufleţit

Un bărbat a furat un dric care avea în el un sicriu cu un corp neînsufleţit

Un bărbat a furat un dric care avea în el un sicriu cu un corp neînsufleţit

James Juarez , un bărbat în vârstă de 25 de ani din Los Angeles, a fost arestat de autorităţi după o urmărire ca în filme, sub acuzaţia că a furat o maşină funerară care conţinea un o persoană decedată, relatează Apnews.com.

Bărbatul a furat o maşină marca Lincoln Navigator din faţa unei biserici catolice, din estul oraşului Pasadena.

Şeful departamentului de Poliţie din Los Angeles a postat pe reţelele de socializare un mesaj pentru infractor în care îl ruga să returneze cadavrul persoanei din interiorul autovehiculului furat. 

„În ciuda tuturor deciziile greşite pe care le-ai făcut, fă un lucru bun şi returnează persoana decedată care se află în maşina Lincoln Navigator”, a scris poliţistul.

Potrivit presei locale, furtul a avut loc în timp ce şoferul dricului ducea o altă perspoană decedată în biserică, iar maşina a rămas nesupravegheată.

Poliţia a fost alertată că maşina furată a fost văzută. Autorităţile au început urmărirea autovehiculului pe străzile din Pasadena, apoi pe autostradă până când maşina infractorului a intrat în coliziune echipajul poliţei.

În urma accidentului, cel puţin un poliţist a fost rănit.