Az újságírók Dan Andronic leleplezései nyomán faggatták a politikust.
„Én biztos vagyok benne, hogy nem” – válaszolta.
A sajtósok rákérdeztek a választások éjszakáján Gabriel Oprea lakásán megtartott találkozóra is, amelyen Andronic szerint részt vett Laura Codruţa Kövesi és Florian Coldea, ám Blaga mindössze ennyit felelt: „Nem akarom kommentálni ezt a találkozót. Én a Modrogan 20-ban voltam a választások éjszakáján”.
Arra a kérdésre, hogy ellopták-e a 2009-es választásokat, pedig leszögezte: „Nem! Nem, mert mi párhuzamos szavazatszámlálást végeztünk. (…) Mi mindig számolunk, és ezentúl is fogunk”.
Dan Andronic újságíró egy cikkében azt állította, hogy a 2009-es államfőválasztások második fordulójának estéjén politikai tanácsadóként Gabriel Oprea lakásán járt, ahol többek között George Maiorral, a Román Hírszerző Szolgálat (SRI) akkori vezetőjével, helyettesével, Florian Coleával, valamint Laura Codruţa Kövesi, az Országos Korrupcióellenes Ügyosztály (DNA) vezetője is. Andronic szerint Laura Codruţa Kövesi és Florian Coldea a választások estéjén Traian Băsescu győzelmével voltak elfoglalva.
Vasile Blagát hétfőn tanúként hallgatták ki a DNA ügyészei egy korrupciós ügyben.