2017. január 1. és február 28. között 3928 lakásépítési engedélyt adtak ki, 0,3 százalékkal kevesebbet, mint az előző azonos időszakában.
Az idei év második hónapjában 2367 engedélyt adtak ki, a lakások 69,2 százaléka vidéken épül majd fel.
Regionális bontásban nézve, valamennyi fejlesztési régióban növekedést regisztráltak. A legnagyobb gyarapodást az észak-keleti (+247 engedély), az észak-nyugati (+132), a dél-keleti (+109), dél-havasalföldi (+93) és a középső fejlesztési régióban (+80) jegyezték.
Februárban az előző év második hónapjához képest ellenben visszaesést mértek: összesen 142 lakásépítési engedéllyel kevesebbet adtak ki. A legnagyobb visszaesés a Bukarest-Ilfov (-170 engedély), a nyugati (-68), dél-havasalföldi (-59) és dél-nyugat-olténiai fejlesztési régióban (-11) regisztrálták. Növekedés volt eközben az észak-keleti (+86 engedély), a középső (+54), az észak-nyugati (+20), valamint a dél-keleti fejlesztési régióban (+6).