Toader: reméljük, hogy rövid időn belül kiadják Sebastian Ghiţát
„Mi azt reméljük, hogy a kiadatás rövid időn belől megvalósul. Én nem tudom, hogy milyen lesz a szerbiai kollégák hozzáállása, hogy meg tudjam mondani, hogy milyen lesz a reakció a román fél részéről. Holnap (szerdán – szerk. megj.) meglesznek a bírósági döntések, kérjük a kiadatást, meglátjuk, milyen a szerbiai hatóságok hozzáállása, és mi is reagálunk” – fejtette ki Toader az Antena 3 hírcsatorna műsorában, megjegyezve, ez az első lépés annak érdekében, hogy hazahozzák Romániába Sebastian Ghiţát.
A nyomozáshoz közeli források a MEDIAFAX-nak azt mondták, a volt képviselőt csütörtökön meglátogatta a testvére, Alexandru Ghiţă, akinek belgrádi útja vezetett végül a volt honatya elfogásához. Miután a szerb rendőrség tudott a volt képviselő személyazonosságáról, amikor ők ketten kiléptek abból a házból, ahol Ghiţă lakott, azonnal igazoltatták őket. Sebastian Ghiţă hamis iratokat mutatott fel, és angolul azt mondta a rendőröknek, hogy szlovén egyetemista. A nyomozóknak azonban a román hatóságoktól már volt arra vonatkozó információjuk, hogy a lakásban a volt képviselő lakik, így elvezették a rendőrségre, ahol megállapították, hogy az iratai hamisak, a név pedig, amelyen bemutatkozott, valós – tudtuk meg az említett forrásokból.
A források szerint ugyanakkor ebben az időszakban Sebastian Ghiţă nemcsak testvérével, hanem más családtagjaival is tartotta a kapcsolatot. Egy hozzá közel álló nő legalább egyszer elutazott Szerbiába, mióta a volt honatya eltűnt. Hivatalos források szerint Sebastian Ghiţát csütörtökön, április 13-án 23.45 órakor kapták el Belgrád utcáin. Ghiţă nem ellenkezett az őrizetbe vétel ellen.