Crin Antonescu: O demisie a lui Iohannis nu ar genera instabilitate, dar o suspendare da

  • Candidatul partidelor din coaliţia de guvernare la alegerile prezidenţiale, Crin Antonescu, susţine că o demisie a lui Klaus Iohannis nu ar genera instabilitate, dar o suspendare da.
  • Conducerile celor două camere ale Parlamentului discută luni cererea de suspendare iniţiată de POT.
Urmărește
762 afișări
Imaginea articolului Crin Antonescu: O demisie a lui Iohannis nu ar genera instabilitate, dar o suspendare da

Crin Antonescu: O demisie a lui Iohannis nu ar genera instabilitate, dar o suspendare da

„O demisie nu, o suspendare da”, spune Crin Antonescu, întrebat dacă ar genera instabilitate o demisie a preşedintelui Klaus Iohannis.

Cererea de suspendare a lui Klaus Iohannis, iniţiată de POT, este luată în discuţie, luni, pentru a treia oară în şedinţa Birourilor reunite ale Parlamentului.

USR a anunţat că va vota în favoarea suspendării, în timp ce reprezentanţii partidelor din coaliţia de guvernare susţin că iniţiativa de suspendare este una populistă.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici