- Home
- Politic
- BUCUREŞTI, (26.03.2018, 14:20)
- Gabriel Pecheanu
Dragnea: Remanierile guvernamentale nu le fac unii colegi de-ai noştri la televizor sau prin cafenea
Remanierile guvernamentale nu se fac de către unii lideri social-democraţi ”la televizor sau prin cafenele”, a declarat luni preşedintele PSD, Liviu Dragnea, el îndemnându-l pe secretarul general adjunct al partidului, Codrin Ştefănescu, să facă remanieri ”în guvernul dumnealui”.
Urmărește
726 afișări
Dragnea: Remanierile guvernamentale nu le fac unii colegi de-ai noştri la televizor sau prin cafenea
”Remanierile guvernamentale nu le fac unii colegi de-ai noştri la televizor sau prin cafenea. Nu s-a discutat despre nicio remaniere guvernamentală, nici cu cu d-na prim ministru, nici eu cu dl. Tăriceanu, nici dl Tăriceanu cu d-na prim ministru, nici în partid n-am discutat din câte am auzit nici în ALDE. Deci ăsta e un fake news. L-am văzut pe dl Codrin Ştefănescu care spunea că sigur va fi o remaniere guvernamentală. Poate în guvernul dumnealui, dar în guvernul ăsta nu”, a declarat Liviu Dragnea după şedinţa BPN al PSD.
El a mai spus că nu miniştrii sunt vizaţi de evaluare, ci îndeplinirea programului de guvernare.
”Nu facem evaluarea guvernului, nu facem evaluarea miniştrilor, facem evaluarea îndeplinirii programului de guvernare. Premierul o face în permanenţă. Rămâne ca în coaliţie să decidem când facem o primă discuţie despre acest lucru”, a precizat Dragnea.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Victor Ponta, întrebat dacă se aşteaptă să fie dat afară din PSD: Îmi asum tot ceea ce fac / Nu exclude o colaborare cu Călin Georgescu
-
VIDEO Poliţia Capitalei l-a oprit pe Gică Hagi în trafic: Astăzi e despre tine, Comandante
-
Nicolae Ciucă a demisionat din funcţia de senator în Parlamentul României
De asemenea, preşedintele PSD a anunţat că s-a stabilit ca vicepreşedinţii partidului să prezinte periodic o informare despre proiectele regionale pe care le au.
”S-a stabilit cu vicepreşedinţii care au prezentat o minimă informare cu privire la ceea ce au făcut în săptămâna precedentă în regiunea respectivă şi vor transmite periodic proiectele atât politice cât şi publice care sunt solicitate din regiunea respectivă urmând ca dna prim ministru să stabilească care este procedura şi maniera în care proiectele care in de guvern să fie rezolvate", a arătat preşedintele Camerei.
Nu în ultimul rând, BPN al PSD l-a desemnat pe Dumitru Buzatu, liderul organizaţiei Vaslui a partidului, ca reprezentant al social-democraţilor pentru relaţia cu Republica Moldova.
Citeşte şi: Dragnea, despre sondajul ALDE: Am auzit tot felul de interpretări. Nu mă interesează sondajele
Citeşte şi: Dragnea anunţă intenţia de înfiinţare a unei comisii pentru legile privind securitatea naţională
Citeşte şi: Dragnea: Aproape toţi miniştrii se opun descentralizării. Spun că este foarte bună, dar nu acum/ Nu e nevoie de modificarea Constituţiei
Citeşte şi: „RO-ALERT” poate fi implementat. Legea privind sistemul de avertizare a populaţiei în situaţii de urgenţă, promulgată
Citeşte şi: Dragnea anunţă urgentarea referendumului pentru familie şi dezbatere pentru parteneriatul civil
Citeşte şi: LEGILE JUSTIŢIEI: Noi dezbateri cu SCANDAL în Parlament. Comisia Iordache, raport favorabil pe cele trei legi: Organizarea judiciară, CSM şi Statutul procurorilor şi judecătorilor/ PNL şi USR anunţă că le vor ataca din nou la CCR | VIDEO
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește și: Dragnea, despre sondajul ALDE: Am auzit tot felul de interpretări. Nu mă interesează sondajele
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce a găsit Roman Babițchi, soțul Monalisei, când s-a întors la salonul de înfrumusețare: 'Au încercat să ascundă crima'
CANCAN.RO
Zodiile aflate sub protecția lui Dumnezeu în 2025. MINERVA: oportunități și succes pe toate planurile
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe