Prima pagină » Politic » EXCLUSIV/Azi, InSecuritate, de la ora 19.00, pe SMART TV, şi de la ora 22.55, pe Aleph News. Invitat: deputatul Ioan Sabin Sărmaş

EXCLUSIV/Azi, InSecuritate, de la ora 19.00, pe SMART TV, şi de la ora 22.55, pe Aleph News. Invitat: deputatul Ioan Sabin Sărmaş

Bogdan Nicolae şi invitatul său, deputatul Ioan Sabin Sărmaş, preşedintele Comisiei pentru IT&C din Camera Deputaţilor, discută despre transformarea digitală a României, resursele necesare acestei transformări şi recent încheiata conferinţă plenipotenţiară a Uniunii Internaţionale pentru Telecomunicaţii (ITU) de la Bucureşti.
EXCLUSIV/Azi, InSecuritate, de la ora 19.00, pe SMART TV, şi de la ora 22.55, pe Aleph News. Invitat: deputatul Ioan Sabin Sărmaş

Cum arată sectorul IT&C în România? Ce fel de industrie / servicii se profilează? De ce avem nevoie pentru digitalizarea României? În cât timp se poate realiza?  Cum ne pot ajuta noile tehnologii la limitarea problemelor actuale, de la pandemii la sărăcie? Care sunt obiectivele ITU? Cum se pot realiza?

Dacă vrei să afli răspunsul la aceste întrebări, dar şi alte informaţii interesante, nu rata emisiunea InSecuritate, sâmbătă, 22 octombrie, de la ora 19.00, la SMART TV şi de la ora 22.55, la ALEPH NEWS. Ca să ŞTII!