Geoană: A fost o întâlnire liniştită, relaxată

Publicat: 01 01. 2009, 19:54
Actualizat: 06 11. 2012, 09:11

"A fost o întâlnire relaxată, de început de an, fără politică. Pur şi simplu o chestiune de atmosferă de echipă, mai degrabă", a precizat Geoană, după terminarea întâlnirii.

Întrebat ce s-a discutat în cadrul întrunirii, preşedintele Senatului a răspuns: "Nimic special. Pur şi simplu a fost liniştit, relaxat, fără politică absolut de loc".

Geoană a precizat că întâlnirea de la Sinaia a avut loc la invitaţia preşedintelui Traian Băsescu.

El a adăugat că la întâlnire au participat premierul Emil Boc, o parte dintre membriii Cabinetului – doar cei care au fost plecaţi din ţară sau mai departe de Predeal nu au onorat invitaţia – preşedinta Camerei Deputaţilor, precum şi directorii SRI şi SIE, George Maior şi Mihai Ungureanu.

Întrebat dacă Traian Băsescu a discutat separat cu miniştrii sau cu invitaţii, Geoană a precizat că formatul întâlnirii a implicat "o masă aşezată, de prânz".

"A fost masă aşezată, masă de prânz. Nu s-a discutat nici un fel de politică, pur si simplu a fost ca de sărbători, cum face fiecare: o chestiune informală, relaxată", a adăugat Geoană, care a arătat că, după întrunire, se va îndrepta către Bucureşti.

Citeşte şi:

Băsescu i-a atenţionat pe miniştri că 2009 este un an dificil

Andronescu: A fost aşa, o discuţie prietenească