- Home
- Politic
- BUCUREŞTI , (13.04.2018, 20:55)
- Departamentul Politic
Herman Berkovits, consilier onorific al premierului Viorica Dăncilă | FOTO
Herman Berkovits a fost numit consilier onorific al prim-ministrului Viorica Dăncilă, potrivit unei decizii a premierului, publicată vineri în Monitorul Oficial.
Urmărește
365 afișări
Herman Berkovits, consilier onorific al premierului Viorica Dăncilă | FOTO
Activitatea lui este neremunerată, potrivit deciziei premierului Viorica Dăncilă.
Pe 15 aprilie 2015, Herman Berkovits a fost numit consul onorific al României în Israel. El a fost desemnat, din anul 2009, medicul personal al premierului israelian Benjamin Netanyahu.
Herman Berkovits s-a născut la Târgu-Lăpuş, în judeţul Maramureş, în anul 1947 şi a urmat cursurile Institutului de Medicină din Cluj-Napoca. Este medic specialist pediatru şi conduce propria clinică de medicină pediatrică şi generală în Ierusalim.
(Imagine: Facebook Gabriela Firea)
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ea este Mihaela, tânăra de 23 de ani care a murit cu tatăl ei, după ce a plonjat cu mașina în apele înghețate ale râului Olt 😢
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Aproape 40% din PENSII au fost CALCULATE GREȘIT! Un expert evidențiază problemele și spune ce TREBUIE FĂCUT
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe