- Home
- Politic
- BRUXELLES, (19.10.2011, 16:06)
- Ema Toader ,
Monica Macovei: Nu plec din partid la cererea lui Cezar Preda sau a altcuiva
Europarlamentarul Monica Macovei a declarat miercuri că nu pleacă din PDL la cererea lui Cezar Preda sau a altcuiva şi că obiectul său politic nu este crearea unui alt partid, ci reformarea clasei politice de tranziţie.
Urmărește
308 afișări
Monica Macovei (Imagine: Gabriel Petrescu/Mediafax Foto)
"Nu plec din partid la cererea lui Cezar Preda sau a altcuiva. Deciziile privind viitorul meu politic îmi aparţin şi le iau doar raportate la obiectivele mele politice", a spus Monica Macovei.
Ea arătat că acum se află în PDL şi îşi promovează principiile până la capăt, că vrea ca PDL să fie un partid "modern şi receptiv la idei şi oameni noi".
"PDL trebuie să fie un partid deschis, de la care să învăţăm unii de la alţii", a menţionat Macovei.
Deputatul PDL Cezar Preda o acuză de ipocrizie pe Monica Macovei, într-un interviu pentru Ziarul Ring, în legătură cu criticile acesteia la adresa PDL, menţionând că vicepreşedintele formaţiunii nu are decât să-şi facă propriul partid, alături de Sever Voinescu, Cristian Preda şi Teodor Baconschi.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Desertul preferat al copiilor din comunism, care a reapărut în magazine. Se vinde cu 5 lei în Carrefour
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe