Prima pagină » Politic » Preşedintele interimar Ilie Bolojan participă miercuri la o videoconferinţă cu António Costa

Preşedintele interimar Ilie Bolojan participă miercuri la o videoconferinţă cu António Costa

Preşedintele interimar Ilie Bolojan participă miercuri la o videoconferinţă cu António Costa
Andreea Tobias
25 feb. 2025, 14:14, Politic

Din cauza acestei videoconferinţe, programul consultărilor cu partidele parlamentare anunţat anterior, pentru pregătirea poziţiei României la reuniunea extraordinară a Consiliului European din 6 martie 2025, care va avea loc la Bruxelles, a suferit modificări.

Consultările cu PSD vor avea loc la ora 9.00, urmate la ora 10.00 de consultări cu AUR.

La ora 11.00, Ilie Bolojan va participa la videoconferinţa organizată de Preşedintele Consiliului European, António Costa.

Consultările se reiau la ora 12.00 cu USR, la ora 13.00 cu S.O.S., la ora 14.00 cu UDMR, la ora 15.00 Partidul Oamenilor Tineri (POT), la ora 16.00 cu Grupul Parlamentar al Minorităţilor Naţionale, iar la 16.30 cu PNL.