Prima reacţie a lui Antonescu după demisia lui Iohannis: o decizie înţeleaptă, procedăm în consecinţă

Antonescu a spus că decizia lui Klaus Iohannis este una înţeleaptă. Procedăm în consecinţă, a adăugat candidatul alianţei de guvernare pentru alegerile prezidenţiale din luna mai.

Urmărește
331 afișări
Imaginea articolului Prima reacţie a lui Antonescu după demisia lui Iohannis: o decizie înţeleaptă, procedăm în consecinţă

Prima reacţie a lui Antonescu după demisia lui Iohannis: o decizie înţeleaptă, procedăm în consecinţă

Crin Antonescu a avut o primă reacţie după anunţul lui Klaus Iohannis privitor la demisie. Antonescu a spus că decizia lui Klaus Iohannis este una înţeleaptă. Procedăm în consecinţă, a adăugat candidatul alianţei de guvernare pentru alegerile prezidenţiale din luna mai.

Declaraţia a fost făcută luni, la finalul unei şedinţe cu reprezentanţii primarilor din ţară.

„Cred că este o situaţie preferabilă unei suspendări. Decizia a fost una înţeleaptă, procedăm în consecinţă”, a declarat Crin Antonescu.

Cei care au iniţiat demersul au avut în vedere avantaje electorale, îmi pare rău că s-au alăturat şi alţii, a adăugat Antonescu referindu-se la USR.

El a respins scenariul în care ar putea fi înlocuit din cursa electorală de cei de la PNL şi PSD.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici