Prima pagină » Politic » Paleologu: Din păcate, nu am SPP-ist, nu am deschizător de drumuri, aşa că mă descurc cum pot

Paleologu: Din păcate, nu am SPP-ist, nu am deschizător de drumuri, aşa că mă descurc cum pot

Deputatul PDL Theodor Paleologu, fost ministru al Culturii, a declarat, joi seară, la Craiova, că nu va putea să treacă prin toate organizaţiile din ţară ale PDL întrucât, "din păcate", nu are SPP-ist, nu are "deschizător de drumuri", afirmând că pentru campania internă se descurcă cum poate.
05 mai 2011, 20:19, Politic

Paleologu a declarat, joi seară, la Craiova, unde s-a aflat pentru a-şi prezenta moţiunea-program cu care candidează la şefia partidului, că a trecut în campanie electorală internă prin 30 de judeţe, însă nu va avea posibilitatea să le „bată” pe toate întrucât nu are „deschizător de drumuri”, transmite corespondentul MEDIAFAX.

„Cred că am bătut 30 de judeţe până acum. N-o să ajung să le fac chiar pe toate. Din păcate, nu am SPP-ist, nu am deschizător de drumuri, aşa că mă descurc cum pot. Primul-ministru nu se poate deplasa aşa cum mă deplasez eu. Nu poate să meargă fără tot acest alai după el”, a declarat Paleologu.

El a precizat că pentru campania electorală internă se descurcă cum poate.

„Eu suport costurile. Nu ai totul pe de-a moaca. Sigur, cu mijloacele mele puţine mă descurc. Suma forfetară nu-mi ajunge şi atunci suplimentez cu banii mei. Mă descurc cum pot. Mai plătesc cum pot, mai o gaură în buget, mai mănânc la dumneavoastră, la Craiova. Se compensează cât de cât lucrurile”, a mai spus Theodor Paleologu.

Fostul ministru al Culturii a ajuns la Craiova pentru a-şi prezenta moţiunea cu care va candida la şefia partidului, la Convenţia Naţională din 14 mai, alături de Emil Boc şi Vasile Blaga.