UDMR va discuta săptămâna viitoare variantele de ministru al Comunicaţiilor

Publicat: 06 07. 2007, 16:02
Actualizat: 05 11. 2012, 16:03

Borbely a precizat că postul rămâne al UDMR, dar a refuzat să spună care sunt variantele pentru şefia ministerului, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Totodată, el a confirmat că se sfătuieşte cu ministrul suspendat Nagy Zsolt în anumite probleme ce ţin de acest minister.

Borbely a spus că în perioada în care s-a aflat cu titlu interimar în fruntea Ministerului Comunicaţiilor a avut mai multe întâlniri cu directorii din minister şi şefii de unităţi aflate în coordonarea acestuia. De asemenea, el a arătat că se ocupă de două probleme importante: o licitaţie cu Banca Mondială referitoare la un proiect prin care în 260 de localităţi urmează să fie instalate calculatoare (multe din acestea nu au asigurat spaţiul necesar, a spus ministrul) şi componenţa Adunării Generale a Acţionarilor din Romfilatelia şi din Poşta Română.