Prima pagină » Politic » Ungureanu:Am vorbit la telefon cu Ponta pentru o întâlnire, cu Antonescu încă nu am apucat să discut

Ungureanu:Am vorbit la telefon cu Ponta pentru o întâlnire, cu Antonescu încă nu am apucat să discut

Premierul Ungureanu a anunţat că a avut, marţi, o discuţie telefonică cu liderul PSD, Victor Ponta, în care i-a spus că Guvernul va aproba legi importante la dezbaterea cărora opoziţia ar trebui să vină în Parlament, adăugând că nu a "apucat" să aibă o discuţie şi cu preşedintele PNL, Crin Antonescu
Ungureanu:Am vorbit la telefon cu Ponta pentru o întâlnire, cu Antonescu încă nu am apucat să discut

„Am avut o discuţie cu Ponta, pentru nevoia unei întâlniri privind priorităţile legislative. Cu Crin Antonescu nu am apucat să vorbesc, dar îl voi suna”, a afirmat Ungureanu, la postul Antena 3.

El a apreciat că prezenţa opoziţiei în Parlament este importantă, deoarece Guvernul va aproba legi importante, precum cea din sectorul energetic, şi a arătat că susţinut susţinut de Ponta în faţa parlamentarilor puterii la momentul votului de învestitură al Executivului reprezintă „normalitatea însăşi”.