- Home
- Social
- PITEŞTI, (06.10.2019, 21:23)
- Departamentul Corespondenţi
Video Accident, aproape de cascadorie. Patru tineri s-au prăbuşit cu maşina pe Transfăgărăşan, de la o înălţime de 40 de metri - VIDEO, FOTO
O maşină în care se aflau patru tineri s-a prăbuşit, pe Transfăgărăşan, de la o înălţime de 40 de metri, de pe un tronson pe altul al drumului, într-o curbă, după ce s-a rostogolit de câteva ori. Tinerii au scăpat cu răni uşoare şi au ieşit singuri din autoturism.
Urmărește
28481 afișări
Salvamontiştii din Argeş au intervenit, duminică, la un accident pe Transfăgărăşan, produs la km 115, într-o curbă „ac de păr”, unde o maşină în care se aflau patru tineri a ieşit de pe drum şi s-a prăbuşit de la o înălţime de aproximativ 40 de metri, de pe un tronson pe altul.
Accidentul a fost observat şi anunţat la 112 de către un participant la trafic.
„În maşină se aflau patru tineri cu vârste între 23 şi 25 de ani, din Teleorman, care coborau dinspre Bâlea spre Curtea de Argeş, iar la km 115 unde este o curbă în ac de păr, probabil din cauza neadaptării vitezei la drumul care este şi un pic îngheţat, şoferul a pierdut controlul asupra maşinii şi s-a prăbuşit până pe celălalt tronson al Transfăgărăşanului. S-au răsturnat de câteva ori, nu au fost răniţi grav, au ieşit singuri din maşină”, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, Cristian Toma de la Salvamont Argeş.
Potrivit acestuia, tinerii au fost preluaţi de ambulanţa SMURD de la Baza Salvamont Argeş şi de două ambulanţe venite de la Curtea de Argeş şi au fost transportaţi la spital pentru investigaţii medicale.
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Doc și soția lui s-au despărțit după Survivor de la Pro TV. Motivul: A atentat la Bianca Patrichi
CANCAN.RO
Desertul preferat al copiilor din comunism, care a reapărut în magazine. Se vinde cu 5 lei în Carrefour
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 12:11
-
astăzi, 12:02
LIVE TEXT Războiul din Ucraina, ziua 1078. Zelenski sugerează că Ucraina ar trebui să obţină arme nucleare dacă aderarea la NATO este amânată / O lovitură cu drone a Ucrainei ar fi provocat un incendiu la un depozit de petrol din Krasnodar Krai / Şeful AIEA avertizează că atacurile Rusiei asupra reţelei energetice a Ucrainei ar putea provoca un accident nuclear