Prima pagină » Social » Accident pe Centura Capitalei: Trei persoane au fost rănite. Circulaţia este îngreunată

Accident pe Centura Capitalei: Trei persoane au fost rănite. Circulaţia este îngreunată

Circulaţia se desfăşoară cu dificultate, duminică, pe Centura Bucureşti pe sensul Pantelimon către Voluntari din cauza unui accident în care au fost implicate două maşini. În urma impactului, trei persoane au fost rănite.
Accident pe Centura Capitalei: Trei persoane au fost rănite. Circulaţia este îngreunată

Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că, pe DNCB (Centura Bucureşti), la kilometrul 15+500 metri, pe sensul Pantelimon către Voluntari, judeţul Ilfov, a avut loc un accident între două maşini.

Potrivit sursei citate, impactul s-ar fi produs pe fondul nepăstrării distanţei de siguranţă.

„Impactul faţă-spate s-a soldat cu rănirea uşoară a trei persoane. Circulaţia rutieră se desfăşoară îngreunat, pe un fir alternativ”, arată INFOTRAFIC.