Incidentul a avut loc pe Bulevardul I.C. Brătianu, cea mai circulată stradă din Piteşti.
O femeie aflată la volanul maşinii sale aştepta la semafor, iar la un moment dat a sesizat că autoturismul s-a lăsat pe-o parte. Când a coborât din maşină, femeia a constatat că sub una dintre roţi asfaltul se surpase.
La faţa locului au fost solicitaţi atât poliţiştii, pentru dirijarea circulaţiei, cât şi pompierii, pentru a degaja maşina rămasă blocată în mijlocul străzii.
„De la Detaşamentul de Pompieri Piteşti au intervenit, pe Bulevardul IC Brătianu, patru subofiţeri, pentru degajarea unui autoturism rămas blocat într-o groapă din asfalt. Nu au existat victime, nediind nevoie de intervenţia echipajului SMURD”, a declarat pentru corespondentul MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Argeş, Mădălina Epure.
Poliţiştii i-au eliberat femeii o autorizaţie în baza căreia să-şi poată repara maşina.