Prima pagină » Social » Cei 147 de pasageri ai zborului Wizzair Timişoara-Roma au plecat spre destinaţie

Cei 147 de pasageri ai zborului Wizzair Timişoara-Roma au plecat spre destinaţie

Cei 147 de pasageri ai cursei Wizzair care s-a întors pe Aeroportul "Traian Vuia" din Timişoara după ce i s-a blocat trenul de aterizare au plecat spre Roma luni dimineaţă, cu un alt avion, după aproape 16 ore de aşteptări în aeroport.
Cei 147 de pasageri ai zborului Wizzair Timişoara-Roma au plecat spre destinaţie
13 apr. 2009, 10:25, Social

Potrivit purtătorului de cuvânt al Aeroportului "Internaţional "Traian Vuia" din Timişoara, Carmen Stoica, avionul Wizzair cu destinaţia Roman a plecat în jurul orei 5.05.

"Da, cursa Wizzair a plecat astăzi dimineaţă (n.r.- luni dimineaţă) la ora 5.05", a declarat Carmen Stoica pentru MEDIAFAX.

În noaptea de duminică spre luni, în jurul orei 1.00, pasagerii se aflau încă în aeroport, deşi reprezentanţii companiei le indicaseră această oră pentru plecarea spre Roma. Potrivit pasagerilor, în jurul orei 24.30, au fost invitaţi la check-in, dar la ora 1.00 se aflau în sala de aşteptare, iar avionul care trebuia să îi transporte la Roma nu sosise încă.

"Suntem în sala de aşteptare. Am trecut pe la check-in la ora 24.30, ne-am lăsat bagajele şi credeam că o să plecăm. Dar stăm de jumătate de oră şi nu se vede niciun avion”, a declarat corespondentului MEDIAFAX, în noaptea de duminică spre luni, unul dintre pasageri.

Un avion aparţinând companiei Wizzair cu 147 de pasageri la bord a fost nevoit, dumincă după-amiază, să se întoarcă pe Aeroportul Internaţional "Traian Vuia" din Timişoara din cauza unor probleme tehnice la trenul de aterizare, care a rămas blocat în poziţia "deschis".