Prima pagină » Editorialiștii » COMENTARIU Lelia Munteanu: 2024 – anul care n-a existat

COMENTARIU Lelia Munteanu: 2024 – anul care n-a existat

COMENTARIU Lelia Munteanu: 2024 – anul care n-a existat
Lelia Munteanu
31 dec. 2024, 18:36, Social

Primul an virtual din istoria României. S-a mutat poporul, cu mic, cu mare, pe reţele. Preoponderent pe TikTok, că e loc mai mult.

N-am câştigat nimic agăţându-mă de realitate. N-aţi pierdut nimic punându-vă la adăpost. Poate doar nişte carnavaluri electorale, pe care şi le-au făcut politrucii singuri, asistaţi de alţi politruci.

În real e linişte şi pace, nici întristare, nici suspin. Vă asigur, fiindcă transmit de la faţa locului.

Când nu e şi el pe TikTok (foto), Ciolacu e la Guvernul ca să îşi desăvârşească dezastrul. Îi urez succes!

Preşedintele Iohannis a rămas la Cotroceni, unde a mărturisit mereu că se simte confortabil, chiar şi – din 22 decembrie – ca Uzurpator. Îi urez să nu acopere, totuşi, cu umbra lui liniile de putting, atunci când adversarii vor executa loviturile pe green (o urare pentru cunoscători).

E chiar plictisitor pe-aici. Politrucii nu mai mint, nu mai au de ce, Pe televiziuni, breakingnews cu aceeaşi ştire-bombă: e 31 decembrie. 

„Deşteaptă-te, române” n-a trezit pe nimeni.