Potrivit Biroului de Presă din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Argeş, poliţiştii din Topoloveni au fost sesizaţi sâmbătă că în sediul unei societăţi a fost găsit un nou născut decedat.
Din cercetări a rezultat că o femeie, de 35 de ani, din Bogaţi, angajată a societăţii, ar fi născut, la termen, în noaptea de vineri spre sâmbătă, după care ar fi abandonat nou-născutul.
A fost întocmit dosar penal pentru uciderea ori vătămarea nou-născutului săvârşită de către mamă, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Tribunalul Topoloveni.
Femeia a fost dusă la sediul Poliţiei.
Surse din anchetă au declarat pentru MEDIAFAX că femeia şi-a ascuns sarcina, iar în noaptea de vineri spre sâmbătă a născut în timp ce era la serviciu. Aceleaşi surse spune că femeia mai are trei copii şi nu şi l-a dorit pe cel de-al patrulea.