Prima pagină » Social » Două persoane au murit, iar alte 2 au fost rănite, după ce o maşină s-a izbit de un cap de pod. Printre victime, un copil de 4 ani

Două persoane au murit, iar alte 2 au fost rănite, după ce o maşină s-a izbit de un cap de pod. Printre victime, un copil de 4 ani

Un tânăr în vârstă de 19 ani şi un copil de 4 ani au murit, iar alte două persoane au fost rănite, duminică seara, după ce maşina în care erau a lovit o un cap de pod, în satul Popeşti din judeţul Vâlcea. Mama copilului care a murit a făcut un atac de panică şi primeşte ajutor medical.
Două persoane au murit, iar alte 2 au fost rănite, după ce o maşină s-a izbit de un cap de pod. Printre victime, un copil de 4 ani

Reprezentanţii Poliţiei Vâlcea au declarat că accidentul s-a produs în satul Popeşti, unde o maşină a lovit un cap de pod.

Potrivit reprezentaţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă al judeţului Vâlcea, un tânăr în vârstă de 19 ani şi un copil de 4 ani au murit în urma impactului.

Alte două persoane au fost rănite, una fiind preluată de un elicopter SMURD, iar cealaltă de un echipaj al Serviciului Judeţean de Ambulanţă Vâlcea.

De asemenea, mama copilului care a murit a făcut un atac de panică când a ajuns la locul accidentului, aceasta primind ajutor medical.