Prima pagină » Social » Accident pe DN 1: Cinci persoane, transportate la spital după ce un autocar a fost lovit de un microbuz la Bradu

Accident pe DN 1: Cinci persoane, transportate la spital după ce un autocar a fost lovit de un microbuz la Bradu

Cinci persoane au fost transportate la spital, marţi dimineaţă, în urma unui accident produs pe DN 1, în apropiere de localitatea Bradu, judeţul Sibiu, după ce un autocar a fost lovit de un microbuz.
Accident pe DN 1: Cinci persoane, transportate la spital după ce un autocar a fost lovit de un microbuz la Bradu

Potrivit primelor informaţii primite de la purtătorul de cuvânt al Poliţiei Sibiu, Luciana Balteş, accidentul a avut loc într-o zonă unde se fac lucrări de reabilitare a drumului.

„Un autocar cu pasageri a fost lovit în timp ce staţiona la semafor de un microbuz cu pasageri, pe DN 1, în zona Bradu, unde sunt efectuate lucrări la drum. În urma accidentului, cinci persoane, pasageri în microbuz, fiind transportate la spital”, a declarat corespondentului MEDIAFAX, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Sibiu.

Potrivit sursei citate, pe DN 1, între Sibiu şi Braşov, circulaţia nu a fost blocată.