Prima pagină » Social » Un bătrân s-a dezbrăcat într-o secţie de votare

Un bătrân s-a dezbrăcat într-o secţie de votare

Membrii unei secţii de votare de la Şcoala 39, din sectorul 2 al Capitalei, au cerut sprijinul medicilor de la Ambulanţă după ce un bărbat de peste 90 de ani s-a dezbrăcat în incinta unităţii, spunând că în acest mod protestează faţă de Guvern, a declarat agenţiei MEDIAFAX managerul SAMB, Alis Grasu.
Un bătrân s-a dezbrăcat într-o secţie de votare
07 iun. 2009, 16:46, Social

Şeful Serviciului de Ambulanţă al Municipiului Bucureşti (SAMB) a precizat că bărbatul a urcat, duminică, în sala 10 de la etajul 1 al Şcolii numărul 39 şi a început să se dezbrace. Membrii secţiei de votare au chemat ambulanţa şi au sesizat poliţia.

Poliţiştii au cerut echipajului de pe ambulanţă să îl transporte la spital, astfel că bărbatul va ajunge la Spitalul "Alexandru Obregia" din Capitală.