Geantă cu acte a unui director din Primăria Iaşi, furată de o persoană ce a intrat pe gem în vila sa

Publicat: 04 05. 2011, 15:01
Actualizat: 06 11. 2012, 14:14

Directorul economic al primăriei ieşene Victorel Lupu a declarat că a sesizat dispariţia genţii cu documente abia miercuri dimineaţă, în momentul în care a vrut să plece la serviciu, şi a sesizat Poliţia.

Lupu susţine că marţi seară o fereastră de la parterul locuinţei sale rămăsese deschisă, iar cel mai probabil hoţul a profitat de acest lucru, sustrăgând geanta cu acte aflată în bucătărie.

„Eram în casă împreună cu soţia şi ne uitam la televizor. Probabil că hoţul a intrat pe fereastră şi a luat geanta de serviciu. E posibil să fi auzit nişte zgomote, după care să fi fugit. Abia azi dimineaţă (miercuri dimineaţă – n.r.) am văzut că lipseşte geanta şi am sesizat Poliţia”, a declarat Victorel Lupu.

El a spus că pierderea nu este mare, însă speră să-şi recupereze actele.

O echipă de poliţişti care s-a deplasat la vila directorului economic al primăriei, situată în zona CUG, de la marginea municipiului, a început cercetări în acest caz.