"Am constituit bugetul în aşa fel încât nu am probleme cu banii. Eu nu am de ce să-mi trimit angajaţii din Primărie acasă, ba mai mult, vă spun că am lipsă de angajaţi, că trebuie să mai deschid două cluburi pentru persoane cu handicap şi unul de bătrâni şi nu pot să angajez oameni pentru că nu mă lasă Boc şi Băsescu mai exact, că Boc e Băsescu. Boc e o păpuşică mică", a afirmat Mazăre, miercuri, într-o conferinţă de presă.
Primarul Constanţei a mai spus că nu este mulţumit de ceea ce se întâmplă în ţară, apreciind că "sunt numai scandaluri".
"Nu vă uitaţi ce se întâmplă în ţară ? Nu vedeţi că vor să-i trimită acasă pe funcţionari, să nu-i mai plătească ? Sunt numai scandaluri şi anchete şi ţara nu merge, iar oamenilor le e foame", a adăugat Radu Mazăre.