Prima pagină » Social » Incident inedit. Ciulinii aduşi de vânt au îngreunat circulaţia la ieşirea din oraşul Galaţi

Incident inedit. Ciulinii aduşi de vânt au îngreunat circulaţia la ieşirea din oraşul Galaţi

Numeroşi ciulini au fost aduşi de vânt pe un drum naţional de la ieşirea din oraşul Galaţi. Circulaţia prin zonă a fost îngreunată.
Incident inedit. Ciulinii aduşi de vânt au îngreunat circulaţia la ieşirea din oraşul Galaţi
Petru Mazilu
25 feb. 2023, 18:15, Social

Incidentul s-a produs sâmbătă pe DN 26, la ieşirea din oraşul Galaţi către localitatea Vânători. Vântul puternic a smuls ciulinii de pe câmp şi i-a aruncat pe mijlocul şoşelei.

Potrivit imaginilor publicate pe pagina de FB Grupul şoferilor din Galaţi, traficul a fost îngreunat, maşinile fiind obligate să se strecoare printre mormanele de vegetaţie uscată.

Judeţul Galaţi este vizat de o avertizare cod galben de vânt puternic. Aceasta este valabilă sâmbătă, până la ora 20.00. Specialişii au avertizat că în zonă vor fi intensificări ale vântului care vor depăşi la rafală 55…60 km/h.