Prima pagină » Social » Militarul găsit mort în unitatea militară Cincu s-a împuşcat cu arma din dotare

Militarul găsit mort în unitatea militară Cincu s-a împuşcat cu arma din dotare

Militarul care a fost găsit mort, marţi seara, la unitatea militară Cincu, judeţul Braşov, s-a împuşcat în cap cu arma din dotare, în timp ce se afla în postul de pază, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Militarul găsit mort în unitatea militară Cincu s-a împuşcat cu arma din dotare

Potrivit unui comunicat al Ministerului Apărării, caporalul clasa a III-a Pirău Toma din U.M. 01495 Cincu, în vârstă de 28 de ani, a fost găsit împuşcat mortal cu arma din dotare, în postul de pază, marţi, în jurul orei 21.00.

„Militarul a fost verificat psihologic în anul curent şi a fost declarat apt. Militarul era necăsătorit, fiind angajat în MApN începând cu anul 2009“, se arată în comunicat.

Militarul de la unitatea militară Cincu, judeţul Braşov, a fost găsit împuşcat în cap, marţi seara, în timp ce se afla la serviciu.

Cazul a fost preluat de Parchetul Militar Braşov, iar evenimentul este cercetat de o comisie de constituită la nivelul unităţii.