- Home
- Social
- BUCUREŞTI, (20.03.2017, 18:14)
- Andreea Traicu
Ministrul Justiţiei a cerut mai multor instituţii vizate de MCV informaţii privind progresele
Ministerul Justiţiei anunţă că, în vederea pregătirii misiunii de evaluare a Comisiei Europene din mai 2017, a solicitat informaţii de la CSM, ÎCCJ, Parchetul General, DNA, ANI şi de la Parlament, privind progresele acestor instituţii.
Urmărește
209 afișări
Ministrul Justiţiei a cerut mai multor instituţii vizate de MCV informaţii privind progresele
"În vederea pregătirii misiunii de evaluare a Comisiei Europene, care se va desfăşura în cursul lunii mai 2017, Ministerul Justiţiei va elabora un raport consolidat de progrese, pe baza raportărilor la zi comunicate de către instituţiile vizate de MCV, respectiv Consiliul Superior al Magistraturii, Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Parchetul de pe lângă Înalta Curte de Casaţie şi Justiţie, Direcţia Naţională Anticorupţie, Agenţia Naţională de Integritate şi Parlamentul României (Senat şi Camera Deputaţilor).
Astfel, în data de 15 martie 2017, domnul Tudorel TOADER, ministrul justiţiei, a transmis reprezentanţilor instituţiilor sus - menţionate rugămintea de a comunica Ministerului Justiţiei informaţiile pe care le apreciază utile pentru corecta informare a Comisiei Europene", transmite Ministerul Justiţiei printr-un comunicat de presă.
Citeşte şi: Un tânăr reclamă că i-a fost clonat contul Facebook şi apare ca ORGANIZATOR al Balenei Albastre
Citeşte şi: Arhiepiscopul Tomisului despre dosarul său: Nu am dat nicio declaraţie, nici falsă, nici nefalsă
Citeşte şi: PAŞTE 2017: Când se sărbătoreşte Învierea Domnului în acest an. Sărbătoarea bucuriei şi a tradiţiilor din jurul veştii că Hristos a înviat
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Caz RARISIM în Italia. Ce moștenire i-a lăsat o pensionară de 84 de ani, badantei care a îngrijit-o în ultimii ani din viață
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe