- Home
- Social
- BUCUREŞTI, (23.12.2022, 14:00)
- Gabriel Pecheanu
NEWS ALERT Accident grav în Pasajul Unirii. O persoană a decedat şi una este în stare gravă
- Un autocar cu cetăţeni greci a intrat vineri în pasarela de la Pasajul Unirii.
- Patru persoane au fost încarcerate.
- La faţa locului sunt şase echipaje SMURD şi şase SABIF, anunţă ISU Bucureşti Ilfov.
- Arafat: O persoană a murit si una este in stare gravă. 22 de persoane au fost transportate la spitale
Urmărește
6596 afișări
Accident grav în Pasajul Unirii. Patru persoane, încarcerate
UPDATE 18:00 Poliţiştii au deschis un dosar penal şi fac cercetări pentru vătămare corporală din culpă şi ucidere din culpă în urma accidentului care a avut loc vineri la intrarea în Pasajul Unirii, în care a fost implicat un autocar cu 48 de persoane din Grecia la bord.
UPDATE 15:00 Raed Arafat: O persoană a decedat şi una este în stare gravă. Alte 22 de persoane au fost transportate la spitale.
UPDATE: Doi răniţi în accidentul de la Pasajul Unirii sunt în stare de inconştienţă, a declarat prefectul Capitalei, Toni Greblă. Victimele sunt duse la spitalele Floreasca şi Universitar.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Ciolacu a venit în Parlament cu facturile pentru zborurile private la Nisa cu o aeronavă Nordis
-
Propunerea de suspendare din funcţie a preşedintelui Iohannis, respinsă de Birourile Parlamentare Reunite
-
Trump avertizează Iranul cu privire la o „anihilare totală” în cazul unei tentative de asasinat
„A mers din păcate mai departe, fie datorită vitezei sau datorită altor cauze şi a intrat în presemnalizarea cu bară metalică dinaintea intrării în Pasaj şi a avarita grav această presemnalizare şi partea din faţă a autocarului”, afirmă Greblă.
Prefectul precizează că viteza va fi determinată de organele de anchetă.
„Din păcate, patru persoane necesită transportul la spital şi cred că sunt în drum spre spital. Două sunt în stare relativ bună şi două persoane sunt inconştiente”, spune Toni Greblă.
El precizează că toate cele patru persoane au fost descarcerate şi sunt transportate la spitalele Floreasca şi Universitar.
În continuare se efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor şi împrejurărilor producerii accidentului de circulaţie.
La acest moment, traficul rutier este restricţionat în zona producerii accidentului de circulaţie, a precizat Brigada rutieră.
Un autocar cu persoane de cetăţenie greacă, care se deplasa pe sensul dinspre Tineretului spre Unirii, a intrat în pasarela de la Pasajul Unirii.
Patru persoane au fost încarcerate.
La faţa locului au ajuns şase echipaje SMRUD şi şase SABIF, precum şi Detasamentul Special de Salvatori.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Digi RCS-RDS, anunțul începutului de februarie. Oferă acest smartphone de ultimă generație tuturor abonaților din România
CANCAN.RO
Localitatea din România în care o casă se vinde cu doar 3.800€. Condiția bizară pe care trebuie să o îndeplinești
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe