- Home
- Social
- BRĂILA, (12.02.2020, 20:09)
- Petre Mazilu
Nou incident la şcoala din Brăila, terorizată de o bandă de minori. Fratele infractorilor, în conflict cu profesorul de religie
- Un nou incident a avut loc, miercuri, la un colegiu din oraşul Brăila
- Şcoala fusese terorizată de o bandă de tâlhari minori
- Fratele unuia dintre infractori a avut un conflict cu profesorul de religie, iar dascălul a chemat Poliţia
Urmărește
3979 afișări
Nou incident la şcoala din Brăila, terorizată de o bandă de minori. Fratele infractorilor, în conflict cu profesorul de religie
Fratele copiilor de 10 şi 12 ani care au tâlhărit mai mulţi elevi de la un colegiu din Brăila s-a certat, miercuri, cu profesorul de religie, la şcoală. Se pare că discuţia a pornit de la infracţiunile celor doi fraţi infractori, iar cel mai mare dintre ei le-a luat apărarea.
„A fost o discuţie nepotrivită, noi am aflat imediat, copilul va fi consiliat, vom avea o discuţie şi cu profesorul, le-am cerut celor din şcoală să ia toate măsurile care se impun”, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, inspectorul şcolar general al judeţului Brăila, Viorel Botea.
Profesorul de religie a chemat Poliţia, iar oamenii legii au deschis un dosar penal pentru ameninţare.
Elevul certăreţ este unul dintre cei trei copii cu vârste cuprinse între 10 ani şi 15 ani care au fost prinşi de poliţişti după ce au tâlhărit mai mulţi elevi de la un colegiu din oraşul Brăila. Infracţiunile au fost în ultimele săptămâni, iar minorii obişnuiau să-şi ameninţe victimele cu un cuţit, furându-le sume mici.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Ce au găsit procurorii în casa soților Vladimir Ciorbă și Laura Vicol. Mascații au stat ore bune la inventariat
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 08:38
LIVE TEXT Trump sugerează o intervenţie militară a SUA şi preluarea controlului asupra Fâşiei Gaza. Donald Trump spune că SUA va „prelua” şi va „deţine” Fâşia Gaza. Preşedintele SUA a sugerat ca locuitorii din Fâşie să se mute într-o nouă locaţie oferită de una sau mai multe naţiuni din Orientul Mijlociu
-
astăzi, 08:36
Analiză: Preţurile chiriilor au crescut cu 7% în ultimul an în principalele oraşe din ţară