Prima pagină » Social » O femeie a murit în Vama Nădlac. Se întorcea din Marea Britanie şi aştepta să intre în ţară

O femeie a murit în Vama Nădlac. Se întorcea din Marea Britanie şi aştepta să intre în ţară

O femeie a murit în Vama Nădlac. Se întorcea din Marea Britanie şi aştepta să intre în ţară
Mihaela Gidei
01 apr. 2020, 23:16, Social

Luni dimineaţă, la Vama Nădlac, şoferul unui microbuz care venea din Marea Britanie a cerut poliţiei de frontieră să fie verificaţi mai repede, pentru că o pasageră se simte rău şi are nevoie de un medic. 

Era vorba despre o femeie de 71 de ani. 
 
Imediat a fost chemată echipa D.S.P. aflată în punctul de frontieră, fiind solicitat, prin numărul de urgenţă 112, un echipaj pentru acordarea primului ajutor, anunţă Grupul de Comunicare Strategică. 
 
Între timp, femeia a murit, iar un echipaj medical sosit de pe elicopterul SMURD a declarat decesul.
 
În urma autopsiei s-a stabilit că infarctul a fost cauza decesului. Nu a fost suficient timp să testeze femeia pentru coronavirus.