Prima pagină » Social » Pericol de explozie la Târgovişte

Pericol de explozie la Târgovişte

Un şofer în vârstă de 24 de ani a adormit la volan, duminică dimineaţă, şi a intrat cu maşina în peretele unei case situate în faţa Arhiepiscopiei din Târgovişte, apoi a lovit o conductă de gaze, astfel că a existat pericolul producerii unei explozii.
Pericol de explozie la Târgovişte
11 ian. 2009, 12:15, Social

"Conducătorul unui autoturism Opel a pierdut controlul volanului, maşina a părăsit partea carosabilă şi a intrat în peretele unui imobil, avariind şi o conductă de gaze. Nu au existat victime şi se efectuează cercetări pentru distrugere", a declarat subinspectorul Cristian Stancu de la Serviciul Poliţiei Rutiere Dâmboviţa

Angajaţii de la Distrigaz au sosit imediat la faţa locului şi au oprit furnizarea gazului pentru a evita producerea unei deflagraţii.