Peste 4.000 de pachete de ţigări găsite de poliţişti în maşinile unor cetăţeni turci şi bulgari

Poliţiştii de frontieră au confiscat sâmbătă şi duminică peste 4.000 de pachete de ţigări, care au fost găsite în maşinile unor cetăţeni turci şi bulgari.

Urmărește
264 afișări
Imaginea articolului Peste 4.000 de pachete de ţigări găsite de poliţişti în maşinile unor cetăţeni turci şi bulgari

Peste 4.000 de pachete de ţigări găsite de poliţişti în maşinile unor cetăţeni turci şi bulgari

Poliţiştii de frontieră din Giurgiu au descoperit, în urma unor controale făcute asupra unor maşini 83.320 de ţigarete, pe care mai mulţi cetăţeni turci şi bulgari au încercat să le introducă în ţară fără documente legale.

Verificările au fost făcute sâmbătă şi duminică pe DN 5, unde poliţiştii au oprit pentru control mai multe mijloace de transport.

În urma verificărilor au fost descoperite mai multe pachete de ţigări ascunse şi nedeclarate în portbagajele maşinilor şi în bagajele personale ale şoferilor. În urma inventarierii, a rezultat cantitatea totală de 83.320 de ţigarete (4.166 pachete), inscripţionate cu numele unor mărci diferite.

Întreaga cantitate de ţigarete, estimată la o valoare de 124.820 lei, a fost indisponibilizată de poliţiştii de frontieră, iar în cauză au fost întocmite dosare penale sub aspectul săvârşirii infracţiunii de deţinere de către orice persoană în afara antrepozitului fiscal sau comercializarea pe teritoriul României a produselor accizabile.

Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!

Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!

Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.

 

Preluarea fără cost a materialelor de presă (text, foto si/sau video), purtătoare de drepturi de proprietate intelectuală, este aprobată de către www.mediafax.ro doar în limita a 250 de semne. Spaţiile şi URL-ul/hyperlink-ul nu sunt luate în considerare în numerotarea semnelor. Preluarea de informaţii poate fi făcută numai în acord cu termenii agreaţi şi menţionaţi aici