Prima pagină » Social » Poliţia Dâmboviţa: Din 2020 până în prezent nu au fost sesizări referitoare la staţia GPL

Poliţia Dâmboviţa: Din 2020 până în prezent nu au fost sesizări referitoare la staţia GPL

Inspectoratul de Poliţie al Judeţului Dâmboviţa a transmis, luni, că din 2020 până în prezent nu au fost înregistrate sesizări cu privire la imobilul în care funcţiona staţia GPL din Crevedia.
Poliţia Dâmboviţa: Din 2020 până în prezent nu au fost sesizări referitoare la staţia GPL
Laura Buciu
28 aug. 2023, 13:36, Social

Compartimentul Relaţii Publice, din cadrul IPJ Dâmboviţa, a transmis, luni, că începând cu anul 2020 şi până în prezent, la nivelul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Dâmboviţa, „nu au fost înregistrate sesizări, petiţii, informări sau audienţe de la cetăţeni sau alte instituţii, referitoare la activitatea desfăşurată la imobilul unde s-a produs tragicul eveniment din localitatea Crevedia”.

De asemenea, potrivit IPJ Dâmboviţa, încă din anul 2022, conducerea Inspectoratului a dispus ca aparatele folosite pentru măsurarea vitezei de deplasare şi supraveghere a traficului rutier să fie utilizate doar din autospecialele de poliţie inscripţionate.

Precizarea IPJ Dâmboviţa vine după ce în spaţiul public au apărut informaţii cu privire la utilizarea unei autospeciale de poliţie neinscripţionată, în proximitatea producerii evenimentului din localitatea Crevedia.

„Nu se confirmă afirmaţiile referitoare la faptul că o autospecială neinscripţionată ar fi acţionat în proximitatea imobilului, din localitatea Crevedia”, potrivit IPJ Dâmboviţa.