Prima pagină » Social » Primarul Timişoarei, care are litiază urinară, internat la o clinică pentru o operaţie

Primarul Timişoarei, care are litiază urinară, internat la o clinică pentru o operaţie

Primarul Timişoarei, Gheorghe Ciuhandu, s-a internat, joi, la o clinică din municipiu, unde va suferi o operaţie de îndepărtare a unei pietre la rinichi, în absenţa sa toate atribuţiile urmând să fie preluate de viceprimarul Adrian Orza, transmite corespondentul MEDIAFAX.
16 iun. 2011, 14:55, Social

Purtătorul de cuvânt al Primăriei Timişoara, Flavius Boncea, a declarat, corespondentului MEDIAFAX, că primarul Gheorghe Ciuhandu s-a internat joi după-amiază la o clinică din municipiu, iar în cursul zilei va fi operat pentru îndepărtarea unei pietre la rinichi.

„Astăzi (joi – n.r.) dimineaţă domnul primar a fost la lucru, diseară se operează şi de săptămâna viitoare va reveni la lucru. Nu este o problemă gravă, e o piatră la rinichi. A absentat mai mult de la lucru când a fost răcit”, a spus Boncea.

El a precizat că, în absenţa primarului Gheorghe Ciuhandu, atribuţiile acestuia vor fi preluate de viceprimarul Adrian Orza.

Potrivit unor surse apropiate primarului Gheorghe Ciuhandu, acesta s-a internat la o clinică privată de specialitate.