Prima pagină » Social » Un tren cu 123 de călători care venea de la Constanţa spre Bucureşti a deraiat

Un tren cu 123 de călători care venea de la Constanţa spre Bucureşti a deraiat

Un tren cu 123 de călători care venea de la Constanţa la Bucureşti a deraiat, joi dimineaţă, în zona Mostiştea, între Fundulea şi Săruleşti, din cauza zăpezii, a declarat pentru MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al CFR Călători, Adrian Vlaicu.
Un tren cu 123 de călători care venea de la Constanţa spre Bucureşti a deraiat

Trenul Intercity 582 deraiat la Mostiştea nu s-a răsturnat, doar s-a deplasat în afara şinelor, în urma accidentului linia fiind închisă, a spus Adrian Vlaicu.

Echipele CFR vor interveni în cel mai scurt timp pentru remedierea situaţiei, iar până atunci linia va rămâne închisă, a precizat Adrian Vlaicu.

Potrivit echipei de supracontrol care era în tren, nu sunt călători răniţi sau cu alte probleme, aceştia fiind speriaţi, a mai spus Adrian Vlaicu

Călătorii au rămas în vagoane până la intervenţia echipelor CFR.