- Home
- Social
- IAŞI, (17.08.2018, 08:08)
- Ciprian Nedelcu
Sediile PSD din Neamţ şi Iaşi au fost vandalizate
Pe sediul PSD Neamţ au apărut desene tip graffiti cu mesaje precum „Liberte, egalite, m..e PSD", iar la Iaşi, panoul din faţa sediului PSD, pe care se află fotografii cu aleşii locali şi parlamentarii, a fost vopsit, astfel încât să nu se mai vadă chipurile, transmite corespondentul MEDIAFAX.
Urmărește
4821 afișări
Sediile PSD din Neamţ şi Iaşi au fost vandalizate
Pe sediul PSD Neamţ au apărut două desene tip graffiti, cu mesajele "Liberte, egalite, m..e PSD" şi "PSD fură".
Şi la Iaşi, panoul din faţa sediului PSD Iaşi, pe care se află pozele aleşilor locali a fost vandalizat, chipurile politicienilor fiind vopsite cu vopsea de culoare maro. Rreprezentanţii formaţiunii politice spun că au anunţat Poliţia şi vor înlocui afişul.
"Vom înlocui afişul cu parlamentarii şi membrii conducerii organizaţiei. Din câte ştiu eu, a fost depusă deja la Poliţie o plângere penală pentru distrugere. Nu e prima oară când se întâmplă aşa ceva şi este regretabil", a declarat, vineri dimineaţă, corespondentului MEDIAFAX, Vlad Ciobanu, purtătorul de cuvânt al PSD Iaşi.
ULTIMELE ȘTIRI
-
Canada vrea să-şi consolidarea legăturile cu UE în faţa ameninţărilor cu tarifele impuse de Trump
-
Presa şi ONG-urile din Georgia, în pericol. Partidul de guvernământ anunţă legi drastice
-
Trump continuă cu ameninţările: Va anunţa noi tarife „reciproce” săptămâna viitoare. În vizor se află şi UE
Nu este prima data când panoul din faţa sediului PSD Iaşi este vandalizat, La începutul lunii martie, sub pozele reprezentanţilor PSD a fost scris „DNA = Rule of Law” şi „Hoţia legalizată?!”, iar la sfârşitul lunii iunie, sub panou, a fost scris cu vopsea roşie mesajul „Partid de penali”.
La începtul săptămânii, un bărbat a încercat să incendieze sediul PSD din Focşani cu ajutorul unei sticle plină cu benzină, apoi a fugit de la locul faptei, fiind prins de poliţişti şi reţinut. Potrivit unor surse apropiate anchetatorilor, bărbatul a aruncat cocktailul molotov în curtea sediului PSD. Se pare că atacatorul era în stare avansată de ebrietate şi că nu a putut justifica gestul său.
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
Primele imagini cu explozivul cuplu Tamaş – Alexa, din Asia Express, în infernul din Filipine, cu 31 de grade la ora 18:00 şi 75% umiditate. FOTO&VIDEO EXCLUSIV
PROSPORT.RO
Produsul de 21 de lei de la Pepco i-a înnebunit pe români. Se bat pentru ustensila care face praf aparaturile scumpe
CANCAN.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe
ŞTIRILE ZILEI
-
astăzi, 21:21
Live text Războiul din Ucraina, ziua 1081. Coreea de Nord alimentează maşinăria de război a lui Putin / Zelenski a confirmat un nou avans al trupelor ucrainene în regiunea Kursk / Pete Hegseth: Încheiaţi războiul cât mai repede posibil
-
astăzi, 21:12
Canada vrea să-şi consolidarea legăturile cu UE în faţa ameninţărilor cu tarifele impuse de Trump