Şofer căutat de poliţişti după ce a accidentat un pieton în municipiul Rădăuţi şi a părăsit zona

Publicat: 20 02. 2011, 13:24
Actualizat: 06 11. 2012, 13:37

Potrivit IJP Suceava, Viorel D. (43 ani), din municipiul Rădăuţi, a fost rănit, sâmbătă seară, în urma unui accident rutier.

Bărbatul mergea pe strada Iraclie Porumbescu, iar la un moment dat a fost lovit de un autoturism şi a căzut la pământ, peste un recipient cu săpun lichid pe care îl avea în mâna stângă, rănindu-se la coaste.

Autoturismul, al cărui şofer pierduse controlul direcţiei de mers, a mai lovit gardul a două imobile, după care a plecat de la locul accidentului.

Poliţiştii au identificat în zona accidentului mai multe fragmente din material plastic ce provin de la spoilerul autoturismului în cauză, precum şi o bucată din semnalizatorul stânga al acestuia, stabilindu-se marca, culoarea şi anul de fabricaţie al autoturismului implicat în accident.

Cercetările în acest caz sunt continuate în vederea identificării autorului accidentului.