De ieri s-au redeschis restaurantele la interior în Bucureşti, după ce în ultimele zile incidenţa cazurilor de Covid-19 a scăzut sub 3 la 1000 de locuitori. Doar că, mulţi dintre patronii de restaurante spun că să redeshizi doar cu 30% capacitate, nu este deloc uşor.
Este şi cazul lui Tudor Aposteanu, invitat aseară la ”Ochii pe Mine” cu Vlad Craioveanu.
„O redeschidere vine şi cu urcuşuri şi cu coborâşuri. Nu sunt atât de optimist cum este toată lumea care se uită la televizor şi spune ‘se deschid restaurantele, ce uşor ne este’. Nu este uşor! Nu este uşor să o iei cu alt meniu, nu este uşor să o iei cu alţi ospătari. E vorba de sală chiar dacă sunt 30%, e vorba de un restaurant”, a explicat Tudor Aposteanu.
Tudor se gândeşte să aducă şi noutăţi în meniul restaurantului său. „Am burgerul “Ştiu” care este un burger vegan, că tot e trendul ăsta de veganism pe care eu nu îl înţeleg”.