Prima pagină » Social » Teodorovici: Dacă nu încep lucrările la spitalele regionale din Constanţa şi Craiova îmi dau demisia

Teodorovici: Dacă nu încep lucrările la spitalele regionale din Constanţa şi Craiova îmi dau demisia

Ministrul Finanţelor Eugen Teodorovici a anunţat, vineri, că dacă anul viitor nu încep lucrările la spitalele regionale din Constanţa şi Craiova îşi va da demisia, fără să precizeze din ce funcţie va pleca.
Teodorovici: Dacă nu încep lucrările la spitalele regionale din Constanţa şi Craiova îmi dau demisia

Ministrul Finanţelor, Eugen Teodorovici, a spus, într-o conferinţă de presă, că îşi va da demisia dacă anul viitor nu vor începe lucrările la spitalele din Craiova şi Constanţa.

„Anul viitor dacă nu încep lucrările la spitalul regional de la Constanţa şi de la Craiova îmi voi pune demisia pe masă”, a răspuns Teodorovici.

De asemenea, întrebat din ce funcţie îşi va depune demisia, ministrul nu a răspuns concret, spunând: „Din ce vreţi”.