Centrul Infotrafic din Inspectoratul General al Poliţiei Române informează că pe autostrada A1 Deva – Nădlac, la kilometrul 426, în zona localităţii Margina, judeţul Timiş, s-a produs un accident în care au fost implicate 3 autovehicule.
ISU Timiş transmite că în accident au fost implicate două autoturisme şi o camionetă, cu 13 persoane.
În urma accidentului au rezultat patru victime, susţin pompierii. Dintre acestea, o femeie cu traumatisme la nivelul claviculei şi un minor care acuză dureri în piept sunt transportaţi de către ambulanţa SMURD la Spitalul Orăşenesc Făget, iar un bărbat rănit la o mână va fi transportată de ambulanţa SAJ la Spitalul Clinic Judeţean de Urgenţă Pius Brînzeu Timişoara.
A patra victimă a refuzat transportul la spital.
Circulaţia în zonă este oprită pe ambele benzi ale sensului de mers către Deva, desfăşurându-se printr-o parcare din zonă. Valorile de trafic sunt în creştere.