Prima pagină » Social » Explozie într-un bloc din cartierul Apărătorii Patriei din Capitală. O femeie a fost rănită şi patru apartamente afectate

Explozie într-un bloc din cartierul Apărătorii Patriei din Capitală. O femeie a fost rănită şi patru apartamente afectate

O explozie s-a produs, vineri dimineaţă, într-un apartament dintr-un bloc din cartierul Apărătorii Patriei, din Sectorul 4 al Capitalei, o femeie fiind dusă la spital cu arsuri pe braţe, abdomen şi membre, a declarat pentru MEDIAFAX purtătorul de cuvânt al ISU Bucureşti, Vasile Daniel.
Explozie într-un bloc din cartierul Apărătorii Patriei din Capitală. O femeie a fost rănită şi patru apartamente afectate

Explozia s-a produs la etajul şapte al unui bloc din cartierul Apărătorii Patriei, fiind anunţată la numărul unic de urgenţă 112 în jurul orei 5.40.

Potrivit lui Vasile Daniel, explozia a fost urmată de un incendiu scurt, acesta fiind stins de vecinii femeii până la sosirea echipajelor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Bucureşti.

În urma exploziei, o femeie în vârstă de 80 de ani a suferit arsuri de gradele II şi III pe braţe, abdomen şi membre, aceasta fiind transportată la Spitalul Bagdasar-Arseni.

Vasile Daniel a precizat că în urma exploziei au fost afectate patru apartamente de la etajul şapte al blocului, fiind avariate şi câteva autoturisme, din cauza căderii unor elemente din faţada blocului.