- Home
- Social
- (20.04.2020, 15:55)
- Raisa Humeniuc
Un muncitor plecat la muncă în Austria săptămâna trecută a fost testat pozitiv cu coronavirus pe aeroportul din Innsbruck. Alţi 19 pasageri din avion sunt şi ei suspecţi
- Toţi muncitorii românii care au ajuns în Austria au fost testaţi în aeroport dacă sunt sau nu purtători de coronoavirus
- Din cei 142 de muncitori care au plecat săptămâna trecută la muncă, unul dintre ei a fost găsit pozitiv cu coronavirus chiar pe aeroport
- 19 oameni din avion care au stat în apropierea celui infectat sunt suspecţi si ei
Urmărește
3232 afișări
Un muncitor plecat la muncă în Austria săptămâna trecută a fost testat pozitiv cu coronavirus pe aeroportul din Innsbruck. Alţi 19 pasageri din avion sunt şi ei suspecţi
Românii care au plecat săptămâna trecută de pe Aeroportul din Cluj spre Austria la strans legume, au fost primiţi prima dată pe aeroport de medicii austrieci, care au ridicat probe de la fiecare dintre ei. În urma testelor rapide unul dintre pasageri a fost declarat infectat cu coronavirus.
În acel moment s-a efectuat o anchetă epidemilogică, iar alţi 19 pasageri sunt acum suspecţi. Este vorba despre oamenii care au stat pe acelaşi rând de scaune cu pasagerul infecatat, dar şi cei care au stat pe cele două rânduri din faţă şi din spate în avion.
Toţi cei 142 de muncitori sunt acum izolaţi la domiciliul din Austria şi nu au voie să circule liber timp de două săptămâni. Patronii austrieci suportă toate cheltuielile muncitorilor pe perioada carantinei.
Pentru cele mai importante ştiri ale zilei, transmise în timp real şi prezentate echidistant, daţi LIKE paginii noastre de Facebook!
Urmărește Mediafax pe Instagram ca să vezi imagini spectaculoase și povești din toată lumea!
Citește pe www.zf.ro: Piaţa imobiliară sare în aer: Cartierul din Bucureşti unde preţurile au crescut în ianuarie cu 25.000 de euro faţă de anul trecut
Citește pe www.zf.ro: Cum alegem zona unde cumpărăm o locuinţă şi ce facilităţi importante trebuie să existe în proximitate
Citește și: Care este soluţia pentru ieşirea din criza COVID-19? Experţii din sănătate cred că au găsit răspunsul
Conținutul website-ului www.mediafax.ro este destinat exclusiv informării și uzului dumneavoastră personal. Este interzisă republicarea conținutului acestui site în lipsa unui acord din partea MEDIAFAX. Pentru a obține acest acord, vă rugăm să ne contactați la adresa vanzari@mediafax.ro.
Presa olandeză: Poliţia crede că a identificat hoţii tezaurului dacic, precum şi locaţia unde s-ar afla. ”Este vorba de cel puţin trei autori”
Ţara care pariază tot pe opulenţă absurdă ca să atragă super-bogaţii şi miliardele lor. Au construit palate pentru vânătorii de lux şi acum aşteaptă să vadă cine muşcă momeala
Oficial Direcţia Informaţii Militare: este un grad de probabilitate scăzut pentru o confruntare Rusia – NATO
FOTO. Milionarul de 53 de ani a cerut-o de nevastă pe iubita lui cu 24 de ani mai tânără
PROSPORT.RO
Doc și soția lui s-au despărțit după Survivor de la Pro TV. Motivul: A atentat la Bianca Patrichi
CANCAN.RO
Desertul preferat al copiilor din comunism, care a reapărut în magazine. Se vinde cu 5 lei în Carrefour
GANDUL.RO
Ministrul Justiţiei: La sfârşitul lunii martie cred că SIIJ poate fi desfiinţată. "Această Secţie şi-a ratat rolul pe care l-ar fi putut avea"
ULTIMA ORǍ
vezi mai multe