Prima pagină » Social » Prima apariţie publică a lui Dave Grohl de la moartea bateristului Taylor Hawkins

Prima apariţie publică a lui Dave Grohl de la moartea bateristului Taylor Hawkins

Dave Grohl i s-a alăturat lui Paul McCartney pe scena de la Glastonbury, în prima sa apariţie publică de la moartea bateristului Taylor Hawkins de la Foo Fighters.
Prima apariţie publică a lui Dave Grohl de la moartea bateristului Taylor Hawkins
Andreea Tobias
26 iun. 2022, 07:21, Social

Grohl a fost întâmpinat ca un erou când a urcat pe scenă pentru a cânta împreună cu McCartney o versiune curajoasă a piesei I Saw Her Standing There.

„Tipul ăsta a venit special pentru a face asta”, a spus McCartney. „Te iubim”, a spus McCartney, conform BBC.

„Jur, nu aş rata niciodată să fiu aici cu tine, chiar acum”, a răspuns Grohl.

Nu s-a mulţumit cu o singură surpriză, McCartney l-a adus apoi pe Bruce Springsteen pentru a interpreta Glory Days şi I Wanna Be Your Man.

Rockerul din New Jersey a amintit, de asemenea, împlinirea a 80 de ani de către McCartney, care a avut loc săptămâna trecută, urându-i „încă 80 de ani glorioşi”.

Anterior, fanii i-au cântat „Happy Birthday” lui Paul McCartney.

Spectacolul de sâmbătă a fost unul dintre cele mai aşteptate concerte de la Glastonbury din ultimii ani, iar fanii şi-au rezervat un loc în primul rând cu mai bine de 12 ore înainte ca vedeta să cânte. Au fost răsplătiţi cu un maraton de 2 ore şi 50 de minute, care a cuprins şase decenii de carieră.