Prima pagină » Social » FOTO „Şedinţa foto” cu urşi a costat-o pe o femeie care a ignorat primul avertisment al poliţiei

FOTO „Şedinţa foto” cu urşi a costat-o pe o femeie care a ignorat primul avertisment al poliţiei

Andreea Tobias
22 iul. 2021, 10:53, Social

Jandarmii argeşeni erau în patrulare la ieşirea din primul tunel după barajul Vidraru, pe sensul de coborâre, când au observat un autoturism oprit. Din maşină, de la o distanţă destul de mică, o femeie fotografia o ursoaică însoţită de doi pui.

Iniţial, jandarmii i-au explicat că riscă amendă şi i-au recomandat să-şi continue drumul. Dar la mai puţin de 15 minute, aceiaşi jandarmi au revenit în zonă, iar maşina se afla în aceeaşi poziţie. Femeia continua să facă fotografii, aşa că a fost amendată cu 500 de lei.

Jandarmeria Argeş transmite celor care trec pe DN 7C Transfăgărăşan că urşii sunt prezenţi foarte des pe carosabil.