Cornel Ţălnar: Luăm goluri la nişte faze de cascadorii râsului
„Meciul a fost dominat de noi în proporţie de 75-80 la sută, însă am ratat mult şi am luat un gol pe o greşeală de apărare. Greşelile se plătesc, lucru confirmat de faptul că am pierdut 2 puncte în această seară. Aveam trei meciuri foarte grele, pe final de sezon, şi am considerat că meciurile grele încep de astăzi, cu Astra, umrează cel cu FC Vaslui şi apoi cel cu Panathinaikos. Le-am cerut jucătorilor concentrare maximă, însă, după cum s-a văzut, luăm goluri la nişte faze de cascadorii râsului. În fotbal doar golurile contează, nu şi ocaziile”, a spus Ţălnar.
Tehnicianul formaţiei dinamoviste nu a dorit să comenteze conflictul apărut între cele două grupări, după ce antrenorul formaţiei Astra Ploieşti, Nicolo Napoli, a declarat, luni, într-o conferinţă de presă, că jucătorii împrumutaţi de la Dinamo, Liviu Ganea şi Osvaldo Miranda, au fost ameninţaţi telefonic că au cariera în pericol. „Discuţiile între acţionarii celor două echipe mă depăşesc şi nu pot comenta ce s-a întâmplat în cazurile jucătorilor Ganea şi Miranda”, a spus Ţălnar.
Echipa Dinamo Bucureşti a remizat, scor 1-1 (0-0), marţi, în deplasare, în compania formaţiei Astra Ploieşti, în ultimul meci al etapei a XVI-a a Ligii I.