Prima pagină » Sport » Aproape 3.000 de fani au condus naţionala Belgiei la aeroport la plecarea spre Croaţia

Aproape 3.000 de fani au condus naţionala Belgiei la aeroport la plecarea spre Croaţia

Aproximativ 3.000 de suporteri ai Belgiei s-au dus, miercuri, la aeroportul din Bruxelles, pentru a-i încuraja pe jucătorii echipei naţionale, care au plecat spre Croaţia, unde vor juca, vineri, în preliminariile Cupei Mondiale din 2014.
Aproape 3.000 de fani au condus naţionala Belgiei la aeroport la plecarea spre Croaţia
Luminita Turcu
09 oct. 2013, 19:50, Sport

Măsuri de securitate speciale au fost luate de conducerea aeroportului, care a rezervat o sală de acces destinată fanilor, pentru ca aceştia să se apropie de avionul naţionalei fără a trece controalele obişnuite. La aeroport au fost prezenţi şi membri ai Guvernului federal.

Vineri, Belgia joacă în compania Croaţiei, în grupa A, iar o remiză i-ar asigura calificarea la CM din Brazlia.

Belgia este neînvinsă în preliminarii, iar entuziasmul fanilor în jurul echipei este foarte mare, astfel că vineri vor fi instalate ecrane uriaşe în principalele oraşe ale ţării. Peste 6.000 de persoane şi-au rezervat deja un loc pentru a putea asista la meci pe un ecran instalat în Grand-Place din Bruxelles.